Wieloletni i sprawdzony producent kotłów centralnego ogrzewania.

Zakład z ponad 30 letnim doświadczeniem w branży grzewczej.

KOTŁY DTO - KIEDY JAKOŚĆ MA DLA CIEBIE ZNACZENIE

Nowoczesne i wydajne kotły typu BIOVERT zostały zaprojektowane i zbudowane aby zapewnić i dostarczyć przyjazne dla środowiska a jednocześnie tanie źródło ciepła dla każdego rodzaju budynku. Kotły tego typu są bowiem przystosowane do spalania paliwa typu pelet o granulacji 6 – 8mm. Dzięki zastosowaniu specjalnego automatycznego palnika z podajnikiem spiralnym który sterowany jest zintegrowanym z nim regulatorem mikroprocesorowym sprawność tych kotłów sięga 94%. Palnik węglowy zastosowany w kotle, dzięki swojej specyficznej budowie umożliwia dokładne spalanie paliwa co ma duże znaczenie w aspekcie poszanowania środowiska naturalnego. Kocioł wyposażony jest w ruchomy ruszt oraz specjalny zgarniacz które umożliwiają szybkie samoczyszczenie się paleniska a powstający popiół na bieżąco jest usuwany do popielnika. Dzięki temu wszystkiemu w kotle spala się tylko taka ilość paliwa jaka potrzebna jest dla zapewnienia ciepła w budynku.

Budowę kotła BIOVERT stanowi korpus kotła wraz z obudową termoizolacyjną zaopatrzony w palnik peletowy wraz z podajnikiem, zbiornikiem paliwa a także blokiem sterującym. Sam korpus kotła to nowoczesna i zwarta, spawana konstrukcja stalowa. Łączy ona część popielnikową, paleniskową oraz wymiennikową umieszczone jedna nad drugą. Wszelkie niezbędne dla obsługi i konserwacji drzwiczki i pokrywy znajdują się z przodu korpusu.

Przedstawiony kocioł klasy „A” posiada atest na znak bezpieczeństwa ekologicznego, co potwierdza, że spełnia wszelkie wymagania kwalifikacyjne IChPW. Dostępne są modele BIOVERT o wielkości 21, 30 oraz 50, które różnią się przede wszystkim mocą nominalną, którą dobiera się odpowiednio do orientacyjnej powierzchni ogrzewanego budynku.